728 x 90

واکنش‌های وحشت‌آلود دولت روحانی و سرکردگان پاسداران و کارگزاران رژیم آخوندی نسبت به اعلام مسئولیت مستقیم سپاه در انفجارهای فجیره توسط آمریکا

حمله به ۴نفتکش در نزدیکی آبهای بندر فجیره
حمله به ۴نفتکش در نزدیکی آبهای بندر فجیره

کارگزاران رژیم و سرکردگان پاسداران در اظهاراتی وحشت‌آلود نسبت به موضع وزارت دفاع و ارتش آمریکا که سپاه پاسداران را مسئول مستقیم حمله به ۴نفتکش در آبهای خلیج‌فارس دانسته‌اند واکنش نشان دادند.

جواد ظریف وزیر خارجه حکومت آخوندی گفت: «این اظهارات آمریکا برای صلح جهانی فوق‌العاده خطرناک است».

وزیر خارجه روحانی افزود: «آمریکا با طرح چنین اتهاماتی قصد دارد سیاست‌های خصمانه خود در خلیج‌فارس را توجیه کند».

ظریف همچنین از تصمیم آمریکا مبنی بر اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر به منطقه ابراز وحشت کرد و گفت: «افزایش حضور نظامی آمریکا در منطقه بسیار خطرناک است و صلح جهانی را به خطر می‌اندازد و باید به این مسأله رسیدگی شود».

پاسدار رشید سرکرده قرارگاه غارت و چپاول پاسداران موسوم به خاتم گفت: «دشمن ما را مخیر میان بی‌ثباتی و جنگ یا تسلیم قرار داده است. پرسش این است که برای تصمیم‌گیری در برابر این رویارویی سرنوشت‌ساز چه باید کرد». او مدعی شد که امنیت خلیج‌فارس و تنگه هرمز بدون در نظر گرفتن منافع رژیم از جمله صدور نفت رژیم امکانپذیر نیست.

حسن سیف از سرکردگان ارتش تحت‌امر خامنه‌ای به نیروهای روحیه باخته رژیم دلداری داد که جنگ نخواهد شد و گفت: «ما معتقدیم که آمریکا و فرماندهان مجرب آنها اجازه نخواهند داد که عوامل افراطی آنها را به شرایطی بکشانند که خروج از آن ساده نخواهد بود. به همین دلیل جنگ نخواهد شد».

پاسدار مرتضی قربانی یکی از سرکردگان سپاه و مشاور سلامی برای روحیه دادن به پاسداران مدعی شد که رژیم دو سلاح سری دارد که با آن دو سلاح سری می‌تواند ناوهای آمریکایی را «با همه خدم و حشم و هواپیماهایش با دو موشک جدید و به کلی سری به قعر دریا»‌ بفرستد.

خبرگزاری رویتر ضمن انتشار گزارشی از این ادعاهای سرکردگان سپاه گفت: «اگر چه نگرانی‌هایی در مورد برنامه موشکی رژیم ایران و بالاخص برنامه موشکهای دور برد بالستیک این رژیم وجود داد اما متخصصان غربی می‌گویند رژیم ایران همیشه در مورد توان تسلیحاتیش بزرگ نمایی می‌کند».

حسین مقصودی عضو مجلس ارتجاع در گفتگو با رسانه های حکومتی به روحیه دادن به اجزا وحشت زده رژیم ولایت فقیه پرداخت و  ضمن تعریف و تمجید از زرنگی ترامپ که به جنگ تن نخواهد داد ، در مورد ضرر و زیان جنگ به پند و اندرز دادن به آمریکا پرداخت و گفت «آمریکا و ترامپ زرنگ‌تر از آن هستند که با ما در چهار راه جهانی وارد جنگ شوند. هیچ کشور و هیچ ملت و تمدن و فرهنگ و جهان و تاریخ از جنگ سود نبرده است. جنگ چیزی جز تحقییر ملتها، تخریب اموال عمومی و خصوصی، عقب‌ماندگی  و ظهور فساد و زمینه دزدی و غارت و تجاوز به نوامیس  مردم محصول دیگری ندارد».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات