728 x 90

هشدار آمریکا به رژیم ایران نسبت به بستن تنگه هرمز/ واکنش‌های هراس‌آلود حکومت آخوندی درباره لغو معافیتهای نفتی رژیم

تنگه هرمز
تنگه هرمز

خبرگزاری رویترز گزارش داد: یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت هر اقدامی توسط رژیم ایران برای بستن تنگه استراتژیک هرمز در واکنش به پایان دادن به معافیتهای نفتی برای خرید نفت ایران، غیرقابل توجیه و غیرقابل قبول است.

وی افزود: آمریکا اکنون شیوه‌هایی را بررسی می‌کند که مانع از دور زدن تحریم‌های نفتی موجود توسط رژیم ایران شوند.

 

پاسدار تنگسیری سرکرده نیروی دریایی سپاه پاسداران تهدید کرده بود: «چنان‌چه جلوی استفاده (نظام) از تنگه هرمز گرفته شود، سپاه پاسداران این تنگه را خواهد بست».

 

روزنامه حکومتی آرمان ۳اردیبهشت به‌ نقل از اکبر ترکان مشاور آخوند روحانی با هراس از تهدید برخی از سرکردگان سپاه پاسداران گفت: ایده بستن تنگه هرمز را چه کسی به عنوان راهکار جمهوری اسلامی بیان کرده؟ چه کسی گفته که ما امنیت آبراههای جهان را تهدید میکنیم؟

 

 

واکنش‌های هراس‌آلود و در عین‌حال مضحک و متناقض حکومت آخوندی درباره لغو معافیت هشت کشور برای خرید از نفت رژیم:

مجلس ارتجاع یک روز پس از لغو معافیتهای خرید نفت از رژیم، مصوبه دو پهلو و مسخره‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر نحو به تبعیت از تصمیم آمریکا، از ارائه خدمات به سپاه پاسداران خودداری کنند،مجرم شناخته شده و مستوجب مجازات تعزیری درجه ۵ تا ۸ قانون مجازات آخوندی میشوند.

بر اساس یکی از بندهای مصوبه مضحک مجلس رژیم، فرماندهان سنتکام در لیست افراد تروریست قرار گرفتند و تحت تحقیق و مجازات قضایی قرار می‌گیرند! و ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات رژیم موظف به تهیه فهرست فرماندهان سنتکام شده‌اند!

جواد ظریف در یک موضع‌گیری که سرگیجه ناشی از دریافت کلان ضربه را نشان می‌داد، لغو تمدید معافیتهای نفتی را علامت هراس و ناامیدی آمریکا توصیف کرد.

 

پس از اعلام تصمیم آمریکا و تشدید تحریم‌های نفتی، اوضاع آشفته رژیم و نیش و کنایه‌های باندهای غارتگر نظام به یکدیگر تشدید شد.

کیهان خامنه‌ای ۳اردیبهشت نوشت: به اعتقاد کارشناسان واکنش وزارت نفت در قبال اقدام آمریکا چندان محکم نبود؛ چرا که این اظهارات از سوی یک مقام آگاه مطرح گردید و از سوی دیگر از شدت برخورد با این موضوع خبری نبود.

 

روزنامه حکومتی جهان صنعت ۳اردیبهشت نیز نوشت: با چنین استراتژیهایی در سیاستهای کلان نظام و سیاست خارجی، ناگزیر به چنین نقطهای میرسیدیم... در چنین لحظهای از تاریخ، تا این حد وابسته به نفت (هستیم) و از تحریم شدن آن «دچار یأس و ناامیدی» شدیم..

 

مجلسی، دیپلمات سابق رژیم گفت: فرمانبرداری تقریباً همه کشورها از آمریکا موجب می شود از ترس لطمه به منافع خود، از ایران نفت نخرند. دور زدن تحریم ها همین فروش ارزان و نسیه فروشی توسط واسطه های داخلی است که موجب ارزان فروشی و مفاسدی می شود که قبلاً آزموده ایم.

 

مهدی محمدی مهره خامنه‌ای و از اعضای تیم مذاکره‌کننده اتمی سابق رژیم روز ۲اردیبهشت با طعنه به آخوند روحانی گفت: غلطترین آدرس ممکن این است که فکر کنیم آمریکا میخواهد ما را به سمت خروج از برجام هل بدهیم.

 

خبرگزاری سپاه پاسداران نیز نوشت: اساساً تصور این‌که اروپا خارج از پازل آمریکا قرار بگیرد، توهم است. و به صراحت اعلام کردند که قصد نقض تحریمهای آمریکا را ندارند.

سپاه پاسداران با سوز و گداز نوشت: ایالات متحده هر هفته اقدام ضدنظام تازهای در دستور کار قرار میدهد و اروپاییها که حتی برای اجرای ساز و کار حداقلی که فعلا حتی در حرف هم به اقلام انسانی محدود مانده شرط تعیین کردهاند، در واکنش به تمام این اقدامات یک واکنش واحد در دستور کار قرار دادهاند: سکوت.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات