728 x 90

برایان هوک:‌ بازگرداندن تحریم‌ها علیه رژیم ایران مانع کمک ۷۰۰میلیون دلاری به حزب‌الله لبنان

برایان هوک همآهنگ‌کننده اقدام علیه رژیم ایران در وزارت‌خارجه آمریکا
برایان هوک همآهنگ‌کننده اقدام علیه رژیم ایران در وزارت‌خارجه آمریکا

برایان هوک هماهنگ‌کننده اقدام علیه رژیم آخوندی در وزارت‌خارجه آمریکا گفت هر ساله رژیم ایران حدود ۷۰۰میلیون دلار بودجه مالی به حزب‌الله لبنان می‌دهد و بازگشت تحریم‌ها، جلوی این حمایت مالی را گرفته است.

وی که با سایت نشنال مصاحبه می‌کرد افزود: «پولی که یک‌ شبه‌نظامی حزب‌الله می‌گیرد خیلی بیشتر از حقوقی است که یک آتش‌نشان در ایران دریافت می‌کند.

 

برایان هوک افزود: «پیام ما به دولت لبنان این است که بگوییم حزب‌الله یک سازمان تروریستی است. و از سال ۱۹۹۷از سوی ایالات متحده در فهرست سازمانهای تروریستی قرار گرفته است - و این سازمان زندگی مردم لبنان را گروگان گرفته است». ‌

 

هماهنگ‌کننده اقدام علیه رژیم آخوندی افزود: آمریکا به‌دنبال دادن فرصت‌های بیشتر برای معافیت از هر گونه مجازات در صورت تبادل تجاری و نفتی با رژیم ایران نیست.

 

وی در پاسخ به این سؤال که رژیم ایران هنوز دارد به نفوذش در منطقه ادامه می‌دهد، گفت: «کمپین فشاری که شروع کرده‌ایم فقط ۱۱ماه از آن گذشته ولی توجه کنید چه تغییر برجسته‌یی از نحوه برخورد دولت قبلی آمریکا با آنها نسبت به دولت فعلی صورت گرفته است.»‌

 

برایان هوک گفت:‌ «ما می‌دانیم در همین زمان کوتاه، میلیون‌ها دلار از درآمد رژیم ایران را کاهش داده‌ایم. خروج از توافق اتمی به ما اهرم فشاری خیلی خوبی داد تا بتوانیم فشار را برای تغییر رفتار رژیم وارد کنیم».

 

او افزود:‌ «استراتژی ما در قبال رژیم ایران باعث شده کشورها در منطقه با هم متحد شوند.

در مورد روند ادامه مذاکرات کنفرانس ورشو در مورد خاورمیانه، برایان هوک گفت که کارگروه‌هایی در حد کارشناس راه‌اندازی شده و کشورهای خلیج‌فارس مشغول به کار شده‌اند تا به اهدافی چون: مقابله با تخاصم‌های دریایی رژیم ایران، حملات سایبری، تروریسم مالی، آزمایش موشکی و تولید انبوه موشک، برسند».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات